متن کامل خبر


 
ارائه گزارش فرصت ها و قراردادهای پژوهشی در جلسه شورای پژوهشی دانشگاه

خلاصه خبر: در سیزدهمین جلسه شورای پژوهشی دانشگاه که روز شنبه نوزدهم دیماه با حضور معاون، مدیران و مسئولین پژوهشی دانشگاه برگزار شد، ضمن ارائه گزارش فرصت ها و قراردادهای پژوهشی بر رفع مشکلات موجود و ایجاد روش های بهبود به منظور افزایش پروژه های پژوهشی تأکید شد.

در سیزدهمین جلسه شورای پژوهشی دانشگاه که روز شنبه نوزدهم دیماه با حضور معاون، مدیران و مسئولین پژوهشی دانشگاه برگزار شد، ضمن ارائه گزارش فرصت ها و قراردادهای پژوهشی بر رفع مشکلات موجود و ایجاد روش های بهبود به منظور افزایش پروژه های پژوهشی تأکید شد.
در این نشست دکتر فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه به تلاش اعضای هیأت علمی برای جذب پروژه های پژوهشی به عنوان وظیفه سازمانی اشاره کرد و گفت: وظیفه سازمانی تمامی اعضای هیأت علمی، تلاش و کوشش برای جذب پروژه ها و قراردادهای پژوهشی می باشد. اعضای هیأت علمی باید توجه داشته باشند که ارسال پروپوزال برای دانشگاه ایجاد حق نمی نماید و پروپوزال های متعددی باید ارسال گردد تا قراردادی منعقد شود.
وی خاطر نشان کرد: درصد بالایی از اعضای هیأت علمی به صورت پراکنده فعالیت می نمایند که رفع این مسئله نیازمند ایجاد تحول فکری در حوزه پژوهش است. اساتید باید به صورت تخصصی به کارهای پژوهشی بپردازند.
دکتر فتح الهی افزود: کلیه ی خدمات پژوهشی دانشگاه در سال آینده مشروط به بروزرسانی اطلاعات در پرتال و سیستم گلستان می باشد.
در بخش دیگری از این جلسه دکتر یمینی معاون پژوهشی دانشکده علوم پایه، از حضور مدیران عامل شرکت الوند، مس سرچشمه و شهرک صنعتی عباس آباد در دانشکده خبر داد و گفت: ضمن استفاده از نظرات متخصصین از جمله دکتر امی، دکتر عرفانی، دکتر موسوی و دکتر رسایی در خصوص شرکت های دانش بنیان، بازدیدهای علمی از دانشکده برای گسترش ارتباط با صنعت در دستور کار قرار دارد.
در این نشست پیشنهاد فعال سازی دفتر پژوهش های کاربردی در دانشکده ها و فعال سازی RA توسط دکتر نجفی معاون پژوهشی دانشکده کشاورزی ارائه شد. دکتر گلعلیزاده معاون پژوهشی دانشکده علوم ریاضی نیز در خصوص بازار فرصت های پژوهشی این دانشکده و راهکارهای افزایش تعداد طرح های پژوهشی دانشکده علوم ریاضی به بیان نظرات خود پرداخت.

4 بهمن 1394 / تعداد نمایش : 1471