متن کامل خبر


 
موافقتنامه دانشگاه با وزارت نفت و تفاهم نامه دانشگاه با سازمان محیط زیست تبیین شد

خلاصه خبر: در نشست بيست و يكم دي ماه شوراي دانشگاه كه در محل برگزاری نشست ها برگزار شد،‌ رییس دانشگاه به تبیین موافقتنامه دانشگاه با وزارت نفت و تفاهم نامه دانشگاه با سازمان محیط زیست پرداخت.

در نشست بيست و يكم دي ماه شوراي دانشگاه كه در محل برگزاری نشست ها برگزار شد،‌ رییس دانشگاه به تبیین موافقتنامه دانشگاه با وزارت نفت و تفاهم نامه دانشگاه با سازمان محیط زیست پرداخت.
در ابتداي اين نشست حجت الاسلام فلاح رفيع مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در ادامه بحث عقل قراني و عقل غربي و نقد و بررسي نظريه داروين اظهار داشت: در خصوص بررسي نظريه داروين بحث تكامل و تحول در انسان مطرح مي شود كه در جانوران و گياهان اين نظريه راحت تر بررسي مي شود اما در انسان به سبب مشخص نبودن مسير درست تكامل و نادر بودن فسيل هاي آن مشكل تر خواهد بود.
وي در ادامه به بيان تقسيم بندي هايي كه در خصوص انسان وجود دارد و تقسيم بندي هاي پيش آدميان و نظريات مختلف زيست شناسان و فسيل شناسان مطالبي را عنوان كرد.
در ادامه رييس دانشگاه در سخناني به نشست هيات رييسه و جمعي از اعضاي هيات علمي دانشگاه با رييس سازمان محيط زيست و توافق نامه همكاري با اين سازمان اشاره كرد و گفت: در اين تفاهم نامه حوزه هاي مهمي در جهت همكاري دانشگاه در زمينه محيط زيست مطرح شده است كه اميدواريم بتوانيم گام هاي خوبي در اين زمينه برداريم.
وي همچنين با اشاره به موافقت نامه مهم دانشگاه با وزارت نفت تصريح كرد: اين موافقت نامه در خصوص بحث اولفين ها با محوريت دانشكده مهندسي شيمي منعقد شده و گشايش بابي است در جهت تدوين و توسعه دانش فني در صنايع بالا دستي و پايين دستي نفت كه اميدواريم دانشكده مهندسي شيمي با ورود به اين عرصه، راه را براي ساير دانشكده ها نيز باز نمايد.
دكتر احمدي همچنين در خصوص اصلاح و بازسازي آشپزخانه دانشگاه با رعايت اصول بهداشتي، ‌توجه به فارغ التحصيل شدن به موقع دانشجويان در زمان مقرر و جابجايي بين ترم ها در زمينه حق التدريس پژوهشي اعضاي هيات علمي با هدف ارتقاي كيفيت، مطالبي را بیان كرد.
در ادامه اعضاي شورا نيز به بيان مطالبي در خصوص جدا كردن سقف حق التدريس آموزشي و پژوهشي،‌ لزوم انعقاد تفاهم نامه با سازمان محيط زيست در خصوص مساله مهم ريزگردها،‌ لزوم عملياتي شدن تفاهم نامه هاي منعقد شده دانشگاه با سازمان ها و ارگان ها و ... پرداختند.

28 دی 1394 / تعداد نمایش : 1323