متن کامل خبر


 
بیست وششمین گردهمایی مدیران گروههای آموزشی برگزار شد

خلاصه خبر: بیست و ششمین گردهمایی مدیران گروههای آموزشی با حضور دکتر عراقچی معاون وزیر امور خارجه با محوریت توسعه فعالیت های بین المللی دانشگاه و نقش مدیران گروهها در طرح تحول راهبردی دانشگاه چهاردهم دی ماه در سالن اجتماعات استاد مطهری برگزار شد.

بیست و ششمین گردهمایی مدیران گروههای آموزشی با حضور دکتر عراقچی معاون وزیر امور خارجه با محوریت توسعه فعالیت های بین المللی دانشگاه و نقش مدیران گروهها در طرح تحول راهبردی دانشگاه چهاردهم دی ماه در سالن اجتماعات استاد مطهری برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر مینایی مدیر دفتر برنامه ریزی،گسترش و بازنگری دانشگاه و دبیر گردهمایی به ارائه گزارشی از پیگیری مباحث نشست گذشته مدیران گروهها و پاسخ به پرسش های مطرح شده در آن نشست پرداخت.
در ادامه دکتر احمدی رییس دانشگاه این جلسه را نشستی کلیدی و مهم برای همسو کردن اقدامات و هماهنگی فعالیت ها در جهت پیشبرد اهداف مهم دانشگاه عنوان کرد.
وی با اشاره به حضور معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست اظهار داشت : موفقیت های ارزنده دیپلماسی کشور مرهون افرادی همچون دکتر عراقچی است که بر مبنای دیپلماسی علمی و فعالیت های دقیق و موشکافانه فنی و علمی، بزرگترین فعالیت ها در زمینه روابط بین الملل را برای جمهوری اسلامی فراهم کردند و این تجربیات گرانبها قطعا فقط در مساله برجام خودش را نشان نمی دهد و در سایر مسائل امور خارجه کشور این مهارت ها دیده می شود که حاکی از پشتوانه عمیق دانش، بینش، ایمان و آگاهی و برنامه ریزی است که به ویژه دانشگاه در این زمینه نیاز دارد که با چنین گروه ارزشمندی تعامل داشته باشد که به سهم خود یک هم افزایی را برای فعالیت های دیپلماتیک کشور در زمينه هاي علمی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی فراهم می کند.
وی افزود: امیدواریم این بینش ها در خلال این نوع جلسات شکل بگیرد و روابط قوی تری با دستگاههای دیپلماسی کشور داشته باشیم و در این راستا حدود 5 تا 10 سال فرصت داریم تا بتوانیم برنامه بلند مدت خود را ترسیم کنیم و به بلوغ دانشگاهی برسیم که این دوره را ما به عنوان دوره راهبردی در تاریخ دانشگاه شناختیم و برای آن مطالعاتی داشتیم که یکی از مهمترین محورهای این دوره بین المللی کردن دانشگاه است که جزء اولويت هاي مهم طرح راهبردی است.
در ادامه معاون وزیر امور خارجه در خصوص بین المللی شدن دانشگاهها و دیپلماسی علمی سخنرانی نمود.
دكتر پورشهريار معاون آموزشي دانشكده روانشناسي دانشگاه شهيد بهشتي نيز در ادامه در خصوص توجه به امر سلامت روان دانشجويان مطالبي را عنوان كرد.
دکترالبدوی مجری طرح تحول راهبردی دانشگاه نیز گزارشی از طرح تحول راهبردی و تببین نقش همکارانه مدیران گروهها در طرح تحول راهبردی دانشگاه را ارائه کرد.
میزگرد هیات رییسه دانشگاه، پرسش و پاسخ و جمعبندی، پایان بخش این گردهمایی بود.

15 دی 1394 / تعداد نمایش : 1326