متن کامل خبر


 
دانشگاه با ايجاد فضاي خوب و سازنده، در انتخابات پيش رو اثرگذار خواهد بود

خلاصه خبر: نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس،‌ معاونان و روساي دانشكده ها، هفتم دي ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس،‌ معاونان و روساي دانشكده ها، هفتم دي ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در ابتداي اين نشست حجت الاسلام فلاح رفيع مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در سخناني ضمن تبريك ميلاد با سعادت پيامبر اكرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) به اهميت وحدت ميان مسلمين اشاره كرد و گفت: اگر انبياي الهي نبودند جهان تاريك بود و امروز پيامبران الهي در تمام جهان، پيرواني بسيار دارند و هيچ فيلسوفي هيچ گاه نمي تواند چنين پيرواني داشته باشد.
وي خاطر نشان كرد: امروز جهان اسلام دچار تفرقه هايي شده است و اختلافات فرقه اي ايجاد كرده اند و به نام دين و اسلام، جنايات و ظلم هايي صورت مي گيرد كه بايد هوشيار بود و اين تفرقه ها در جهت آسيب زدن به اسلام و مسلمانان ايجاد مي شود.
وي افزود: اساس انحراف اسلام از روزي شروع شد كه ولايت كنار گذاشته شد و اگر ما بخواهيم به وحدت برسيم راهي به جز امامت و ولايت نيست و آرامش جهان در ولايت است و امامت و ولايت در اسلام واقعي تجسم و تبلور پيدا مي كند.
در ادامه دكتر احمدي رييس دانشگاه در سخناني به حماسه نهم دي اشاره و يادآور شد: روز 9 دي روز وفاق و تجديد ميثاق با رهبري است و در اين روز مجددا وفاق و تحكيم ملي تجلي يافت و از بركات اين وفاق و همبستگي،‌ جايگاهي است كه اكنون ايران چه از نظر علم و فناوري و چه ايدئولوژي و سياسي به عنوان كشور الگو و اثرگذاردر منطقه دارد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به برگزاري نشست اخير هيات رييسه دانشگاه در پارك علم و فناوري اشاره و اظهار داشت: مركز رشد جديد كه در خياباني در ضلع جنوبي دانشگاه مستقر شده است به خوبي تجهيز شده و 27 واحد و شركت دانش بنيان در آن استقرار يافته اند و اميدواريم با اطلاع رساني و تبليغات مناسب و گسترده تر در سايت دانشگاه، رسانه ملي و ساير محافل علمي و فناوري، زمينه خوبي براي تشويق اساتيد و دانش آموختگان در زمينه تاسيس شركت هاي دانش بنيان و نيز ارتباط موثر صنعت با مركز رشد فراهم گردد.
رييس دانشگاه به برگزاري جايزه مصطفي(ص) اشاره كرد و گفت: اين جايزه حركتي نمادين براي رشد تمدن اسلامي محسوب مي شود كه اميدواريم در سال هاي آتي ايرانيان بتوانند گوي سبقت را از ساير رقبا بربايند و موفقيت هايي در اين زمينه كسب كنند.
وي در ادامه با اشاره به برگزاري مراسم هفته پژوهش در دانشگاه تصريح كرد: در هفته پژوهش امسال، دو نفر از پژوهشگران دانشگاه؛‌ دكتر حسن دانايي فرد و دكتر برات قباديان به عنوان پژوهشگران برتر كشوري شناخته شدند كه اين موفقيت براي دانشگاه بسيار ارزنده و حائز اهميت است.

دكتر احمدي در نشست شوراي دانشگاه

دكتر احمدي به انتخابات پيش رو و نقش دانشگاه در اين خصوص تاكيد كرد و گفت: ما به زودي انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان را پيش رو داريم و دانشگاه، قطعا اثرگذاري بسياري در اين زمينه خواهد داشت كه اميدواريم با فراهم آوردن محيط خوب و سازنده ،‌چالش هاي انتخاباتي در سطح دانشگاه قابل تفسير و تبيين و تحليل باشد و با پشتيباني هاي معاونت فرهنگي،‌ دانشگاه نقش خود را در اين زمينه به خوبي ايفا نمايد.
در ادامه اعضاي شورا در خصوص لزوم صرفه جويي در منابع دانشگاه و توجه به موضوع بازيافت،‌ لزوم اجباري شدن ارزيابي تدريس از سوي دانشجويان، ارزيابي كيفيت راهنمايي اساتيد راهنما، كمبود نيروي اداري در دانشكده برق و كامپيوتر و ... مطالبي را عنوان كردند.
در ادامه دكتر فتح الهي معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه به ارائه توضيحاتي در خصوص مراسم هفته پژوهش و تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه پرداخت.
وي گفت: امسال از 140 نفر از برگزيدگان پژوهشي دانشگاه تجليل به عمل آمد و از 21 عنوان كتاب منتشر شده در دانشگاه نيز رونمايي شد.
در ادامه بررسی و تصویب شیوه نامه ارزیابی جامع دانشجویان دکتری (Ph.D) از سوي معاون آموزشي دانشگاه مطرح شد.
دكتر جلالي ضمن توضيحاتي در خصوص آيين نامه پيشين ارزیابی جامع دانشجویان دکتری،‌ اصلاحات انجام گرفته در شيوه نامه جديد را در جهت تسريع فعاليت دانشجو،‌ كاهش زمان تحصيل و نيز برگزاري امتحان جامع عنوان كرد.
در ادامه اعضاي شورا به بيان نظرات و ديدگاههاي خود در خصوص شيوه نامه جديد پرداختند و و تصويب اين شيوه نامه جهت بررسي بيشتر به جلسه آتي شورا موكول شد.

14 دی 1394 / تعداد نمایش : 1308