متن کامل خبر


 
سخنرانی برنده جایزه مصطفی (ص) در دانشگاه

خلاصه خبر: پروفسور جکی یینگ برنده نخستین دوره جایزه مصطفی(ص) در بخش علوم و فناوری نانو زیستی، پنجم دی ماه با حضور در دانشگاه تربیت مدرس، در خصوص دستاوردهای علمی خود در حوزه علوم و فناوری های زیستی و پزشکی سخنرانی کرد.

پروفسور جکی یینگ برنده نخستین دوره جایزه مصطفی(ص) در بخش علوم و فناوری نانو زیستی، پنجم دی ماه با حضور در دانشگاه تربیت مدرس، در خصوص دستاوردهای علمی خود در حوزه علوم و فناوری های زیستی و پزشکی سخنرانی کرد.
در مراسم سخنرانی جایزه مصطفی که روز شنبه پنجم دیماه با حضور میهمانان داخلی و خارجی و جمع کثیری از اساتید و دانشجویان فعال در حوزه علوم زیستی برگزار گردید، پروفسور جکی یینگ از کشور سنگاپور در خصوص دستاوردهای علمی و جعبه ابزار نانویی ابداعی خود به سخنرانی پرداخت.

سخنرانی برنده جایزه مصطفی (ص)

سخنرانی برنده جایزه مصطفی (ص)

پژوهش های پروفسور جکی یینگ تأثیرات شگرفی در رشته مواد با ساختار نانویی از طریق ساخت نانو ذرات، نانو کامپوزیت ها و مواد نانو پوروس بر جای گذاشته است. وی یک جعبه ابزار نانویی ابداع کرده که توانسته است در ساخت دارو، مهندسی سلول و بافت، بیوسنسورها، شیمی سبز و انرژی مورد استفاده قرار گیرد. پروفسور یینگ با استفاده از جعبه ابزار نانویی، مواد و سیستم های جدیدی ساخته است که می تواند در حوزه های مختلف با عمده ترین چالش ها مقابله کند. برای مثال آزمایشگاه وی نانو ذرات پلیمری را ساخته است که قادر می باشد بطور خودکار سطح آزادسازی انسولین در خون را تنظیم کند. این اختراع می تواند نیاز به دستگاه مشاهده قند خون را بر طرف سازد و می تواند به انسولین اجازه دهد تا بطور خوراکی یا از طریق بینی به جای تزریق وارد بدن شود. این تکنولوژی به بیماران دیابتی کمک شایانی خواهد نمود.
پیش از این وی و هیات همراه در جلسه مشترک با رییس دانشگاه به تبادل نظر در خصوص دستاوردهای علمی پرداختند.
گفتنی است پروفسور جکی یینگ متولد تایوان، مدارک لیسانس تا دکترای خود را از کوپریونیون و دانشگاه پرینستون دریافت کرده و به عنوان یکصد مهندس برتر جهان و جزو 500 مسلمان برتر جهان شناخته شده است. جایزه سال 2015 مصطفی (ص) در حوزه علوم و فناوری نانو زیستی به خاطر تلاش پروفسور جکی یینگ در ساخت مواد و سیستم های پیشرفته نانو، مواد زیستی با ساختار نانویی و سیستم های بیویی مینیاتوری شده به وی تعلق گرفت.

 

6 دی 1394 / تعداد نمایش : 1668