اخبار > دانشگاه تربيت مدرس در ميان دانشگاه هاي يك درصد برتر جهان در حوزه علوم پايه قرار گرفت


 


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه تربيت مدرس در ميان دانشگاه هاي يك درصد برتر جهان در حوزه علوم پايه قرار گرفت

طبق اعلام سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)دانشگاه تربيت مدرس در ميان يك در صد برتر دانشگاه هاي جامع در حوزه زیست‌شناسی، زیست شیمی و شيمي قرار دارد.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با اعلام اسامی مؤثرترین دانشگاه‌های کشور در حوزه علوم پایه در سطح بین‌المللی گفت: بررسی پایگاه شاخص‌های اساسی علم ای.اس.آی (ESI) در بخش موثرترین دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی دنیا نشان می‌دهد که 24 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی کشور در مجموع دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی یک درصد برتر جهان قرار گرفته‌اند.
دکتر محمدجواد دهقانی با اعلام این خبر افزود: فهرست پایگاه شاخص‌های اساسی علم ای.اس.آی (ESI) هر دو ماه یکبار روزآمد می‌شود. دانشگاها و مراکز تحقیقاتی که اثربخشی تحقیقات آنها به حدی باشد که در مجموع یک درصد برتر جهان قرار بگیرند، در این فهرست وارد می‌شوند.
دهقانی اظهار کرد: با توجه به اینکه مطالعات حوزه زیست‌شناسی و زیست شیمی به دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز مربوط می‌شود، نام دانشگاه علوم پزشکی تهران در این میان مشاهد می‌شود. در بین دانشگاه‌های جامع دانشگاه تهران و دانشگاه تربیت مدرس در این حوزه موضوعی در بین دانشگاه‌های یک درصد برتر جهان دیده می‌شوند.
وی گفت: بیشترین تعداد دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی یک درصد برتر کشور در علوم پایه در حوزه شیمی قرار دارند. دانشگاه علوم پزشکی تهران با توجه به تولید علم خود در این زمینه در بین دانشگاه‌های یک درصد برتر قرار گرفته است. در بین پژوهشگاه‌ها نام پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران مشاهده می‌شود. دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شیراز، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه فرودسی مشهد، دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه تبریز، دانشگاه اصفهان، دانشگاه رازی، دانشگاه کاشان، دانشگاه مازندران، دانشگاه الزهرا)س) و دانشگاه یاسوج در بین دانشگاه‌های جامع در رشته شیمی در مجموع یک درصد برترها قرار گرفته‌اند.
سرپرست ISC در ادامه خاطر نشان كرد: دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز در حوزه شیمی در مجموع دانشگاه‌های یک درصد برتر قرار دارند که نشان‌دهنده فعالیت‌های تحقیقاتی آنها در حوزه شیمی و حوزه‌های وابسته است.
دهقانی افزود: در حوزه زمین‌شناسی تنها دانشگاه تهران در فهرست برترین‌ها قرار دارد و در حوزه ریاضیات دانشگاه صنعتی امیرکبیر در صدر قرار گرفته است. بعد از دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه آزاد اسلامی در بین برترین‌ها قرار گرفته است.
وی تصريح کرد: در حوزه فیزیک، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعتی اصفهان به همراه دانشگاه آزاد اسلامی توانسته‌اند در بین یک درصد برترها قرار بگیرند.


١٢:٠٢ - دوشنبه ٦ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥٠٠٠    /    تعداد نمایش : ١٧١٢خروج