اخبار > درخشش پژوهشگر دانشگاه در بخش ایده های برتر جایزه ملی سلول­ های بنیادی و پزشکی بازساختی


 


  چاپ        ارسال به دوست

درخشش پژوهشگر دانشگاه در بخش ایده های برتر جایزه ملی سلول­ های بنیادی و پزشکی بازساختی

طرح دانشجوی دکتری بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه تربیت مدرس در بخش ایده های برتر دومین جایزه ملی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی معرفی و تقدیر شد.

در آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که 22 تیرماه در سالن اجلاس سران برگزار شد، در بخش دومین جایزه ملی ایده های برتر، طرح مطهره ارجمندنژاد دانشجوی دکتری بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه حائز رتبه سوم شناخته و از وی با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی تجلیل شد.

طرح ارجمندنژاد با عنوان" ایجاد و بررسی خصوصیات سلول لنفوسیتی T بیان کننده رسپتورکایمریک با استفاده از مونوبادی ها علیه CD19 " که از میان 72 ایده شرکت کننده، به عنوان رتبه سوم برگزیده شد، در روش های درمانی سرطان خون کاربرد دارد. این طرح در مدت 18 ماه زیر نظر دکتر فاطمه رهبری زاده عضو هیأت علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه انجام شده است.

طرح دانشجوی دکتری

گفتنی است، ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف شناسایی، معرفی، تشویق و تکریم پژوهشگران و اندیشمندان جوان این حوزه، جایزه ملی را به عنوان یکی از فعالیت های مهم در جریان برگزاری جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در بخش های ایده برتر، مقاله برتر، اختراع برتر، پایان نامه برتر و پیشکسوت برگزیده برگزار می کند.

دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی 22 تا 24 تیرماه برگزار شد.

 


١٠:٢٠ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤٨١٨    /    تعداد نمایش : ١٨٠١خروج