اخبار > دانشگاه تربیت مدرس رتبه دوم کمیت تولید علم دانشگاه های جامع کشور را در اختیار دارد


 


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعات پایگاه ISI نشان می دهد؛

دانشگاه تربیت مدرس رتبه دوم کمیت تولید علم دانشگاه های جامع کشور را در اختیار دارد

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ضمن اعلام خبر رشد 19 درصدی کمیت تولید علم ایران، از دانشگاه تربیت مدرس، به عنوان دومین دانشگاه جامع کشور در کمیت تولید علم نام برد.
بنا بر اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (( ISC و بر اساس اطلاعات مستخرج از پایگاه استنادی وب آو ساینس (آی.اس.آی) در سال 2016 نسبت به سال 2015 ، رشد کمیت تولید علم ایران به 19 درصد رسیده است و کشورمان رتبه نخست دنیا در رشد کمیت تولید علم را همچنان در اختیار دارد.
بر اساس اعلام ISC دانشگاه تربیت مدرس در بین دانشگاه‌های جامع کشور پس از دانشگاه تهران به لحاظ کمیت تولید علم در جایگاه دوم قرار دارد.
در سال 2015 کمیت تولید علم کشور 38 هزار و 332 مورد بود که این رقم درسال 2016 به 45 هزار و 560 مورد رسید. بررسی 25 کشور برتر بر اساس کمیت تولید علم در دو سال مورد بررسی نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست جهان در رشد کمیت تولید علم را همچنان در اختیار دارد.
بعد از جمهوری اسلامی ایران به ترتیب روسیه، لهستان، هند، چین، ترکیه، سوئد، اسکاتلند، استرالیا، اتریش و دانمارک بیشترین افزایش کمیت تولید علم را داشته‌اند. آنها به ترتیب بین 5 تا 17 درصد رشد کمیت تولید علم داشته‌اند.
در سال 2016 جمهوری اسلامی ایران رتبه 17 دنیا را از لحاظ کمیت تولید علم در پایگاه استنادی وب آو ساینس (آی.اس.آی) کسب کرد. رتبه ایران در سال 2015 در این پایگاه 19 بود. بنابراین بر اساس اطلاعات این پایگاه کشور ایران دو رتبه صعود داشته است. همچنین سهم ایران در سال 2016 حدود 1.7 درصد از کل کمیت تولید علم دنیا بوده است در حالی که، در سال 2015 ایران 1.5 درصد از کمیت علم دنیا را تولید کرد.


١٥:٠٠ - يکشنبه ١١ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤٦٩٣    /    تعداد نمایش : ١٦٥٨خروج